Kompleksowy przewodnik po badaniach gleby: wszystko, co musisz wiedzieć na start

Przeczytaj

Monitoring suszy

Monitoring suszy

Woda to dobro powszechne, do którego dostęp jest kluczowym dla niemal każdej formy życia na naszej planecie. W związku z tym, że jako ludzkość jesteśmy na ścieżce zmian klimatu, dostępność wody zmniejsza się i w przyszłości dalej będzie się zmniejszać, dlatego też monitoring suszy i zasobów wody w glebie w twoim gospodarstwie rolnym jest tak ważny.

[Frame 3642.png]

Sprawdź, jak Meteotrack działa w praktyce:

Monitoring suszy

Zmiany cen nawozów i skupu twoich plonów to tylko niektóre z czynników, które powodują że musisz coraz lepiej zarządzać swoim gospodarstwem a wiedza o tym jaki jest zasób wody na twoich polach staje się kluczową w okresie deficytów opadu. Monitoring suszy pozwala zawczasu przewidzieć deficyty wilgotności gleby i jest realizowany w oparciu o dane satelitarne oraz pomiary bezpośrednie w glebie. Najlepszym rozwiązaniem jest hybrydowe połączenie obydwu źródeł w czego efekcie otrzymujemy najdokładniejszą możliwą informację dotyczącą monitoringu suszy na twoich polach.

[beautiful-horizontal-shot-green-field-with-bushes-trees-small-houses-countryside_20.jpeg]

Sonda glebowa wilgotności

Sonda glebowa wilgotności pozwala na najdokładniejszy możliwy zapis przebiegu wilgotności w czasie, natomiast nie można jej umieścić na każdym metrze kwadratowym danej uprawy, dlatego tak ważne jest uzupełnienie monitoringu suszy o dane satelitarne które korygowane są pomiarami glebowymi bezpośrednio w lokalizacji twoich pól. W ramach prognozowania pogody uwzględnia się cały szereg różnych źródeł danych, na bazie których otrzymywana jest prognoza pogody, w tym również ilości wody która spadnie na twoje pola. Dzięki aplikacji MeteoTrack otrzymasz informację o prognozowanym opadzie, co pozwoli Ci na lepsze zaplanowanie czynności rolniczych w twoim gospodarstwie.

[seedling-new-baby-forest-spring_20.jpeg]
[logo]

Uniknij strat w uprawach i zwiększaj swoje plony dzięki skutecznej prognozie pogody i rekomendacjom dotyczącym okien pogodowych. MeteoTrack Agro posiada najlepsze źródła danych - w tym także bezpośrednio z Twojego pola!

Kontakt

Telefon: +48 664 453 018

Mail: office@getmeteotrack.com

Media społecznościowe

[facebook.svg]
[linkedin.svg]