Kompleksowy przewodnik po badaniach gleby: wszystko, co musisz wiedzieć na start

Przeczytaj

Pogoda dla rolników na 16 dni

Pogoda dla rolników na 16 dni

Nie istnieje wiarygodna prognoza pogody, która trafnie przewidywałaby pogodę z horyzontem czasowym 16 dni do przodu. Eksperci z Meteotrack Agro na podstawie wieloletniego doświadczenia starannie dobrali optymalny, a zarazem wiarygodny horyzont czasowy pogody, który wynosi 7 dni.

[Frame 3625 (4).png]

Sprawdź prognozę pogody przygotowaną przez Meteotrack:

Wiarygodny horyzont czasowy

Każdy, kto pracuje w zetknięciu...

… z czynnikami atmosferycznymi chciałby wiedzieć, jaka będzie pogoda w jak najdłuższym okresie czasu czyli mieć dostęp do prognozy pogody na jak najdłuższy czas. Jednak planowanie czynności kilkanaście dni do przodu na podstawie niewiarygodnych prognoz wprowadza niepotrzebny chaos.

Prognoza pogody w mediach masowych

Portale internetowe oraz media tradycyjne pokazują prognozę na kilkanaście dni lub nawet miesiąc. Natomiast prawda jest taka, że pogoda dla rolników na 16 dni nie jest do wyprognozowania w sposób na tyle wiarygodny, żeby zagwarantować skuteczne doradztwo w zakresie konkretnych czynności rolniczych.

[Frame 3642 (13).png]

Wytworzenie wiarygodnej prognozy pogody i realny horyzont czasowy

Wytworzenie prognozy pogody polega na codziennym kilkukrotnym uruchomieniu złożonego oprogramowania bazującego na równaniach fizyki atmosfery nazywanego modelem numerycznym prognozy pogody. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy horyzont prognozy najlepszych pod względem sprawdzalności modeli numerycznych prognozy pogody to realnie patrząc tydzień czasu. 6-8 dni to okres dla którego modele mogą skutecznie prognozować trend zmian dla istotnych parametrów meteorologicznych w rolnictwie.

[Frame 3642 (14).png]

Wykorzystywanie niewiedzy odbiorcy

Z punktu widzenia etyki prognozowania pogody, prezentujący prognozę często wykorzystują niewiedzę odbiorcy, któremu pokazuje się pogodę na 16 dni lepszą niż w rzeczywistości, gdyż wprowadza ona optymistyczne skojarzenia z danym portalem czy medium internetowym lub tradycyjnym a nikt przecież po 16 dniach nie będzie już pamiętać co mówiono w prognozie pogody. To jeszcze jedna przyczyna zastosowania zasady ograniczonego zaufania względem prognozy pogody na 16 dni.

[Frame 3642 (15).png]

Prognoza pogody w Meteotrack Agro

Biorąc pod uwagę powyższe i bazując na wieloletnim doświadczeniu synoptyków i naukowców związanych z MeteoTrack wybraliśmy optymalny a zarazem wiarygodny horyzont prognozy pogody.

[Frame 3642 (16).png]
[logo]

Uniknij strat w uprawach i zwiększaj swoje plony dzięki skutecznej prognozie pogody i rekomendacjom dotyczącym okien pogodowych. MeteoTrack Agro posiada najlepsze źródła danych - w tym także bezpośrednio z Twojego pola!

Kontakt

Telefon: +48 664 453 018

Mail: office@getmeteotrack.com

Media społecznościowe

[facebook.svg]
[linkedin.svg]